Kasulikud lingid

Ringiristmikud ja ringiliikumine Tallinnas

Ringliikumine Eestis toimub selle reegli raames, et peab andma teed selle autole, mis on juba tulnud ringile. Peab tunnistama, et see on mõistlik mitte ainult Eesti piires ringliikumiseks. Tõenäoliselt paljud said aru, et see on mõistlik siis, kui sattusid ringristmikule riigis, kus kehtib vastane reegel. Praegu ringristmikud saavad populaarseks nii Tallinnas, kui ka väikestes linnades.

Ühest küljest ringristmikud lubavad laiali sõita autodele, mis sõidavad keskmise koormusega, teisest aga piiravad liikumiskiiruse kõrgema ettevaatuse tsoonis, suure ülekäikude hulgaga tsoonis, sisse- ja väljasõidu tsoonis.

Auto peab liikuma madalama kiirusega, kui jõuab ringristmikuni, see vähendab avariiriske. Kuid on ka miinuseid. Neid saab märgata Akadeemia tee ja Rocca Al Mare ringristmikutel.

Need ringristmikud tunduvad väga arusaamatuks uue autojuhi jaoks. Need ringristmikud meeldivad ARK inspektoritele ning eksamil nad tihti soovivad näha kuidas õppur käitub seal, kas tal esineb paanika või mitte, kas ta on enesekindel või mitte. 

Enne teele sõitmiseks tuleb saada aru nende ringristmikute ülesehituse ja põhimõtted. Siin on esitatud viie raske ringristmikute skeemid Tallinnas. Vajutage ringliikumisega pildile, et saada suurt pilti, kus on skeemidega näidatud põhilised ringristmiku liikumise suunad.

Kontaktid

Aadress:

Kaupmehe 8

E-mail:

autkol@autkol.ee

Telefon:

+372 5139 483

Õppige sõitma minimaalse aja jooksul!

Kursusele registreerimine

    Call Now Button